نتایج جستجو برای عبارت :

از افاضات

افاضات استاد صمدی آملی در ماه مبارک رمضان 98
از یکشنبه 15 اردیبهشت ماه به مدت 16 شب هر شب ساعت 22:00 تهران مسجد جامع حضرت قاسم بن الحسن(ع)، شمال تقاطع امام علی(ع) و شهید محلاتی
از دوشنبه 16 اردیبهشت ماه به مدت 15 روز هر روز بعد از نماز ظهر و عصر تهران مسجد جامع قلهک، خیابان شریعتی، جنب مترو قلهک
به قدری زیستمون ماست مالی شده که ما حتی یک دهم درصد از زیبایی چیزی که عملا وجود داره رو هم نمیخونیم! نمونه کوچیکی از سیستم "ماستمالیش کن بره" رو تو شیمیمون که بین تجربی و ریاضی مشترکه می بینیم! من واقعا لذت میبرم که مریم زنگ میزنه سوالای بنیادی ای میپرسه که لازمه برم سرچ کنم تا کامل متوجه قضیه شم و باید بگم که به  واقع تف تو سیستم آمورشی و کتابایی که تالیف کردید دوستان!
یعنی من فقط موندم کی زدم فایل شرلوک رو به طور کامل پاک کردم؟؟؟؟؟ اصلا امکان نداره اخه!!!
بله می فرمایند پریروز افاضات میفرمودی میشل استروگف و کنت مونت کریستو چه کم از شرلوک دارد که هی زارت زارت شرلوک میسازن، حالا بفرما.

#وی شرلوک میدید فایل بررسی میکرد . الان چه گلی بر سر کند با این حجم فایل :/
گویا مدت ها بوده که برخلاف دل سیاه نگارنده عصفور یک صفحه سفید بوده، بی آنکه افاضات بنده صفحه سفید نمایشگرتان را سیاه کند.
اولا خدا را شکر! این ها از الطاف خفیه الهی است که بسی ستارالعیوب است، ثانیا عذرخواهم اگر این مورد رنحیده تان کرده که گویا مشکل از قالب وب بوده و ثالثا این نشانه نیست از جانب ذات اقدس اله به وساطت بیان که «برادر به جای نوشتن همان خواندن و تاملت را پیش بگیر؟»
امروز ما را برای یک جلسه‌ی آموزشی بیهوده کشاندند به مرکز استان، جدای از اتلاف بیت‌المال و وقتی که از سی و چند نفر گرفتند و کارهایی که به خاطر این جلسه بر زمین ماند، جمله قصار! مدرس جلسه باعث شد که در موردش بنویسم.
مدرس در حال بیان افاضات بود که رئیسش و به طبع رئیس ما وارد شد، پس از ادای احترام، جناب مدرس خطاب به رئیس تازه وارد گفت هفته‌ی آینده از محتویات این جلسه از شرکت کنندگان امروز و غایبین امتحانی برگزار می‌کنیم به این بهانه که به نمرات
دارم این روزها به این  چیزها فکر می کنم:
اول اینکه چقدر حافظه تاریخی مردم ضعیفه و فراموش کردن از وقتی این دولت اومده چقدر ناکارآمد بوده و بدترین دولت در تاریخ جمهوری اسلامی بوده در طول این هشت سال ما نه تنها اقتصادمون فلج شد بلکه عزتمون هم از دست دادیم
دوم قشر مرفه همیشه بلندگوهای پر سر و صدا تری دارن 1500 نفر فقط در شهریار به خاطر اعتراضات آبان کشته شدند یک هنرمند انصراف نداد! فقط به یک بیانیه بی خاصیت اکتفا کردند.
هیچ هنرمندی نیست که دولتی نبا
کنکوری است و کاملا آمادگی گیردادن به هرچیزی را دارد...هیش و فیشی میکند که: چقققدر وقت اضافه داری مامان!  و با خنده ام پرروتر میشود که: خوش بحالت چقدر بیکاری!!
چه کنم جان مادر که در این خانه شام و ناهار از غیب میرسد و کاسه بشقابها خود پاکشونده اند! ضمنا بچه پررو! برای یک نویسنده کتاب خواندن کار است نه بیکاری! 
جوابی ندارد اما برای اینکه تلاشش را برای ضد حال زدن به نتیجه قابل قبولی برساند افاضات میکند که: خب در آنصورت باید رمان کلاسیک بخوانی! نه روز
بیست و دو سال و یک ماهه هستمبا کوفتگی هایی بیشتر از بیست و دو سال و یک ماهه بودناما با امید!امید به عشقعشق اگر عشق باشد مرده را هم زنده می کندحتی در صد و دو سال و یک ماهگی هم امید دارم به باز عاشق شدن و باز و باز ... 

× این یه اعترافه برای من که همیشه از سنم فرار می کردم چون منم از ۱۵ سالگی عاشق آدم های دست نیافتنی شدم که از من بیشتر از ۱۰ سال بزرگتر بودن!

× یه وقتایی نمی دونم من کیم! کسی برای خودم یا کسی برای دیگران!! 
دوست دارم برای خودم باشم ... 

میخواستم بیام براتون بنویسم که مامان و مخصوصا بابام خیلی نگران ازدواج من هستن و هرچند وقت یه بار که میرم خونه تا منو می بینن یادشون میفته به مجرد بودن من و ابراز ناراحتی میکنن که دیگه داره دیر میشه.... و براتون کلی افاضات بکنم که من خودم فکر نمی کنم داره دیر میشه و دوست ندارم ازدواج کنم و کلی فلسفه ببافم و آخرش حق رو به خودم بدم اما الان توی راهرو یکی از این دانشجوهای ارشد سرگردون رو دیدم که سر صبحی از من میپرسه امتحان دکترا ندادی؟ چرا؟ نمیخوای

رفته بودیم کنسولگری، جایی که دل خوش کرده بودم تا پنج سال آینده گذرم بهش نیفته، ولی زهی خیال باطل. امروز تو افغانستان روز عرفه است، فردا عید قربان. بعد اینا از امروز تعطیل کردن :| در واقع از پنج‌شنبه. و تا سه‌شنبه هم به مناسبت عید قربان تعطیله. کلا اینا خیلی خوش‌به‌حالشونه، هم با تعطیلات ایران تعطیلن، هم با تعطیلات افغانستان! کاش لااقل وقتی هستن درست حسابی کار راه بندازن، یعنی متنفرم از اینکه بعضی‌هاشون عین آدم کار نمی‌کنن. امروز یه اطلا
هنر
می‌تواند از هنرمند بزرگتر شود؟
در
نوجوانی این سوال افتاده‌بود سر زبانت و از هر آدم حسابیی که می‌دیدی می‌پرسیدی.
غالباً به فکر فرومی‌رفتند و غالباً از فهمیدن این که "آری می‌شود" در
درون خودشان به وجد می‌آمدند.
حالا
روزگاری شده که 49 سانتی 3100 گرمی که خودت زاییده‌ایش و شیره جان به کامش ریختی
اژدهایی شده و می‌بلعدت! و در درون خودت به وجد میایی!
ناله
می‌زنی که: از خودم به ستوه آمده‌ام!
با
ملاحت و بدجنسی و پررویی لبخند می‌زند که: حقتان است!

روزها که از پل قدیمی شهر می گذشتم جمع کثیری از علاف الدوله ها را نظاره گر بودم که مثلا نیکوکارانه برای مرغکان دریایی دانه ریخته و این مرغکان استحمار شده با سر و صدای فراوان و چرخ زنان بر فرازشان ... !!
تا وقتی علاف ها ریاکارانه دوربین هاشان را بیرون آورند تا از چرخ زدن مرغکان در آسمان، فیلم را بردارند و بعد در فضای مجازی برای چهار نفر علافتر از خودشان بگذارند ...
با خود اندیشیدم که چقدر این افاضات شبیه حرکت جریان های زمان انتخابات است که با حرک
وااااای خدا 
این بار دعوا در کمتر از دو دقیقه از ورودم به خونه اتفاق افتاد! 
عجب خ ر ی هستی مامان 
اَح 
میگم این رنگ قشنگه؟ و گوشه لباس را از داخل پلاستیک نشون میدم 
میگه هوممم چی هست؟ 
در میارم 
یه شلوارک که مدل دامن شلواریه و تنگ نیست روشم پر از منگوله است 
میگم فقط در مورد قشنگیش الان نظر بده 
میگه اره قشنگه 
نه قشنگ نیست چیه این 
اینو نمیشه پوشید 
میگم نگران نباش مامان برای این خونه نیست و آروم میگم اینقدر عقلم میکشه این خونه جای این لباسه

زنگ زدم بهش، تا جواب داده بی هوا و بی مقدمه میگه خونه ش آتیش گرفته! میگه من که رسیدم شوکه نشسته بود، به هیچ کس نتونسته بود بگه چی شده یکی بیاد کمکش!
بعد کم کم پرسیدم خب حالا چی شده؟ کاشف به عمل اومد یه لباس رو بخاری بوده و آتیش گرفته و دوده سیاهش روی همه وسایل خونه نشسته، خودشم که هول شده و دست زده به اون لباس، دستش تاول زده و ملتهبه.
خلاصه چون خواب بوده بیشتر شوکه شده بود تا اینکه اسمش این باشه همه ی خونه آتیش گرفته!
البته واقعا خدا بهش رحم کرده
روزنامه اطلاعات نوشت:بزرگی از اهل منبر، که اقبال عام دارد، بر مبنای روایتی شکوه می‌کرد که چرا در ملأعام و به خصوص در چشم کودکان گوسفند را سر می‌برند.

نیز در این روزها که نمایش‌های تبلیغات نمایندگی از هر دوره‌ی دیگری دیدنی‌تر و شنیدنی‌تر است، فردی از یک لیست انرژتیک(!) وعده داده، که جزء اولین رسالت‌های او در مجلس آینده، گرفتن حکم اعدام رییس جمهور مستقر است.
اکنون برای پیداکردن پرتقال‌فروش مفقودالاثر تاریخی، دو اظهار بالا را کنار هم بگذ
دانلود مداحی برای سال 98 مناسبت شب قدر از محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
Nohe Va Madahi shab ghadr 98 gashang az Mahmoad Karimi
دانلود مداحی شب قدر محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
در آستانه شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) مجموعه‌ای از بهترین مداحی شب های قدر اجرا شده توسط مداحان اهل بیت (ع) در سالهای اخیر را برای شما کاربران گردآوری کرده‌ایم. فایل‌های صوتی مداحی امام علی (ع) از لینک‌های زیر قابل دریافت است.
مخاطبان می توانند با کلیک بر روی ل
اقازاده ای افاضه فرمودند: اگر دنیای مردم را درست نکنیم، به دین لطمه زده ایم! عجب! یعنی خدا تا این حد فراموش می شود؟ بگفته سکولارها به بازنشستگی ابدی می رود؟ مگر دنیای مردم دست مسئولین است؟ اطبا اسلامی از قدیم می گفتند: درمان از ماست شفا از خداست! مسئولین هم کار خود را می کنند و: این خداست که همه چیز را هدایت می کند. اگر خدا باران نفرستد، چهل سال بدون باران مسئولین چکاری توانستند بکنند؟ فقط خشکسالی را سیاسی کرده، گردن یکدیدگر انداختند. حالا که ب
روزها و شب‌ها، بستر رخدادها هستند. طلوع و غروب وقایع، در بخشى از زمان صورت مى‏بندد و زمان و لحظه‏ها، هفته‏ها و ماه‏ها، و سال‌ها و قرن‌ها، مخلوق خدا، مولود طبیعت، مرهون نظام جارى و حرکات موزون عالم است و به ظاهر هیچ فرقى میان آن‌ها نیست. ولى قرآن کریم، همه ایام را یکسان نمى‏بیند. برخى از آن‌ها را ایام مبارک و مقدس مى‏داند که ماه رمضان و شب‌های قدر از جمله آن‌هاست.
در منظر قرآن، شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه اس
در حالیکه ایران بزرگترین قدرت دنیا، و مرکز تصمیم های جهانی و با اقتصاد قوی است، عده ای دگر اندیش کاری کرده اند که: ایران مستعمره آمریکا به نظر برسد: آمریکا به ژاپن اجازه داد تا به ایران سفر کند! آمریکا اجازه نمی دهد که ایران نفت صادر کند. آمریکا اجازه نمی دهد که وزیر خارجه، از منزلش در نیویورک انطرف تر برود! صد سال مردم مبارزه کردند، تا آمریکا را از ایران بیرون کنند، اما دولتمردان مخفیانه با آمریکا ساختند، و پای او را به ایران باز کردند. کودتا
بزرگواران وبلاگ‌هایی چون حلزون، هیچ و ردپای خاکستری زمان لطف کردند و بنده را به این همایش؟ خیزش؟ جوشش؟چالش؟ پویش؟ (چیه بالاخره؟) نیز دعوت نمودند. 
اولین پست همین پویش را اول صبح با چشمانی نیم‌باز، می‌خواندم و پیش از اینکه متن تمام شود، پوزخندی زده و دلم به حال بی‌نوایانی که در انتهای این پست به ادامه‌ی پویش دعوت می‌شوند، کباب شد و گفتم بیچاره‌های از دنیا بی‌خبر. خیالم راحت بود که کسی مرا دعوت نخواهد کرد و همچنان می‌توانم زیرپوستی در و

عـــرفـان ســهراب

از دیرباز درایران عرفان  با ادب فارسی رابطه‌ای متقابل و عمیق و موقرانه‌ای داشته است و دارای پیشینه بسیار لطیف و پرذوق می‌باشد .
زبان عرفان از آغاز، زبان شعر و ادب بوده و چه اینکه سراسر  بوستان وگلستان سعدی  ومجموعه ی فاخر مثنوی مولانا و دیوان شمس مملو از آینه‌ی آیه های عرفان است وحافظ علیه‌الرحمه همه ذوق خود را برای تجلی اصیل عارفانه بکار می‌گیرد .
در عصر کنونی نیز سهراب سپهری در همه‌ی اشعار و آثار خود عرفان را بع

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها